Aplikacje

Cztery aplikacje, które warto zainstalować mieszkając w Szczecinie

Wiele osób jest zdania, że główną zaletą telefonów komórkowych jest ich mobilność pod kontem wyszukiwania informacji. Z kolei głównym atutem zainstalowanych systemów operacyjnych jest możliwość instalowania na nim aplikacji, które mają za zadanie ułatwić nam życie. Dziś przedstawię cztery aplikacje, które prawdziwy Szczecinianin powinien mieć zainstalowane na swoim telefonie lub tablecie.

Visit Szczecin

Zrealizowany przez MoveApp projekt umożliwia m.in. tworzenie autorskich tras turystycznych, śledzenie najważniejszych wydarzeń, a także wirtualne zwiedzanie miasta. Aplikacja przygotowana został w trzech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej oraz angielskiej na urządzenia z systemem iOS lub Android.

Sama aplikacja posiada kilka sekcji w których znajdziemy wiele przydatnych informacji o mieście, mieszkańcach czy choćby noclegach. Narzędzie to, stanowi zbiór niezbędnych informacji dotyczących m.in. najważniejszych obiektów, lokali gastronomicznych czy bazy noclegowej.

Wiadomości Szczecin

Jedna z oficjalnych aplikacji Miasta Szczecin fundująca nam najświeższe informacje, które dostępne są także na portalu wiadomości.szczecin.eu. Dzięki możliwości personalizacji aplikacji do Twojego smartfona dostarczane są tylko takie wiadomości, które będą Cię interesowały.

AlertSzczecin 2.0

Aplikacja ta, to nic innego jak zmodyfikowana o kolejne nowości aplikacja służąca przede wszystkim mieszkańcom do zgłaszania problemów w mieście. Dzięki niej zgłosisz zniszczony przystanek, dziurę w jezdni, nielegalne wysypisko odpadów czy też to, gdzie miasto ma wysłać swoje wozy do odśnieżania w zimie.

AlertSzczecin to jedna z najprzydatniejszych aplikacji miasta, choć moim zdaniem obecnie nie spełnia w stu procentach swojego założenia, a same alerty realizowane są bardzo flegmatycznie (nawet kilka tygodni). Ponadto, aplikacja ma bardzo okrojone możliwości, co w tej sytuacji nie stawia jej w najlepszym świetle. Miejmy nadzieję, że kolejne jej wersje będą posiadać więcej opcji i możliwości zgłoszeń.

Mobilna Karta Miejska

MKM to najnowsza ze Szczecińskich aplikacji. Dzięki współpracy z nowym operatorem płatności za bilety komunikacji GoPay (która jest także administratorem danych osobowych) swoją kartę miejską możemy posiadać w swoim telefonie komórkowym.

Aplikacja ta posiada system powiadomień, dzięki któremu mieszkańcy będą na bieżąco informowani, o zmianie trasy linii autobusowych czy tramwajowych, objazdach itp. Sama aplikacja daje możliwość zwrotu biletu bezpośrednio z poziomu aplikacji na zasadach obowiązujących w regulaminach operatora.

Mobilna Karta Miejska działa na podobnych zasadach jak SkyCash czy Mobilet i jest tylko dodatkową możliwością na posiadanie biletu w telefonie. Czy będzie ona dobrym sposobem na to, by podnieść wpływy z biletów komunikacji miejskiej? Czas pokaże.

Aplikacje

Visit Szczecin: app.szczecin.eu

Wiadomości Szczecin: wiadomosci.szczecin.eu/aplikacja-mobilna

AlertSzczecin 2.0: alertszczecin.pl/alert2a

Mobilna Karta Miejska: zditm.szczecin.pl/pasazer/mobilna-karta-miejska

Share:
Loading...