FAQ

Jak wypożyczyć rower miejski w Szczecinie?

To już ostatnie minuty związane z wdrożeniem nowych stacji Szczecińskiego Roweru Miejskiego – obecnie zapełniane są stacje w całym Szczecinie, tak by od jutra użytkownicy mogli wypożyczyć rowery. Od jutra do dyspozycji szczecińskich rowerzystów będą 82 stacje i 702 rowery rozlokowane w prawie całym mieście. Od jutra także zmieni się system wypożyczania rowerów i ich zwrotów na stacje, gdyż trzeba będzie patrzeć, czy możemy przypiąć rower bolcem po staremu, czy magnesem przy kole z boku.

Rejestracja i logowanie

Aby zalogować się do systemu należy posiadać konto w systemie. Jeśli go nie posiadamy, należy zarejestrować się na stronie Bike_S, oraz wpłacić wadium w wysokości min 20 zł by móc swobodnie jeździć rowerem. Co ciekawe rejestracji można będzie dokonać przy terminalu i na infolinii.

Jeśli posiadaliśmy już login w postaci 5 – ciu cyfr, jest on już nie ważny. W dniu dzisiejszym do wszystkich trafią SMS-y z nowymi, 6-cyfrowymi PIN-ami. Ja już swój otrzymałem. Oczywiście może się zdarzyć, że nie dostaniemy loginu to powinniśmy się skontaktować z infolinią pod numerem: 91 50 65 200 (od jutra całodobowa).

Jeśli, ktoś miał dwa (albo więcej) konta w Bike_S, dostanie PIN do konta używanego najczęściej (konta zostaną zsumowane). Jeśli ktoś miał kilka kont w Bike_S, ale trudno ocenić, które było tym najważniejszym, nie dostanie nowego PIN-u SMS-em. Takich osób jest ok. 300 i prosimy je o kontakt z infolinią: 91 50 65 200 po uruchomieniu systemu.

Wypożyczenie roweru

Samo wypożyczenie jest proste. Na terminali klikamy na przycisk “Wypożycz”, przykładasz kartę do czytnika (jeśli posiadasz) lub podajesz swój login i PIN. Proste. Rower piknięciem zasygnalizuje, że został odpięty. Jeśli natomiast chcesz go odpiąć linką, wystarczy, że wpiszesz kod który zostanie wyświetlony. Wypożyczyć rower będzie można za pomocą wszystkich technik wykorzystywanych przez Nextbike, łącznie z kodem QR.

Zwrot

Zwrotu dokonujemy poprzez wpięcie boczne lub tradycyjne roweru do stacji. Jeśli nie ma wolnego miejsca, zwracamy go za pośrednictwem linki dzwoniąc na infolinię, lub w aplikacji Nextbike.

Szybkie informacje

Strona internetowa: www.bikes-srm.pl

Aplikacje Nextbike Polska: Android, iOS (Apple), Windows Phone.

Obraz: szczecin.eska.pl

Share:
Loading...